Kanë dalë detajet e para të vrasjes së një 28-vjeçari shqiptar në Belgjikë.

Sipas burimeve, i dyshuari kryesor për vrasjen e tij është vjehrri. Mediat belge shkruajnë se Stephane V., 55 vjeç është arrestuar herët në mëngjes pas vrasjes së Ilir S.

Ai mohon të ketë qëlluar mbi babanë e nipit të tij, por hetuesit mendojnë ndryshe.

“Ne nuk kemi shkuar mirë, por nuk e kam vrarë unë”, ka deklaruar ai.

55-vjeçari është sjellë para gjykatës pasditen e sotme dhe është arrestuar. “Tani duam një analizë të gjurmëve të barutit sa më shpejt të jetë e mundur”, tha avokati i tij Bram Elyn.

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *