Një tërmet ka rënë pak më parë në Greqi.

Mësohet se lëkundjet janë ndjere në disa fshatra të Bashkisë së Korçës.

Po ashtu tërmeti është ndjerë edhe në Bilisht, si dhe fshatrat e kësaj Bashkie.

Epiqendra e tërmetit mësohet të ketë qenë në qytetin e Kosturit dhe sipas EMSC-së ka qenë me magnitudë 3.4 ballë e me thellësi 2 kilometra.

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *