Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që gjatë ditës së djeshme të ketë vërshime dhe përmbytje në disa komuna të Kosovës.

Ndërsa, zonat më të prekura nga vërshimet janë Klina, Skenderaj, Mitrovica, Istogu, ku pamje te shumta po shperndahen ne rrjet te qytetareve qe po e kalojne kete periush te veshtire si shkak i reshjeve te shumta te shijut qe kane krijuar vershime.

Në lidhje me katastrofën në Skenderaj por edhe gjithe Kosoven ka reaguar edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Leonora Jakupi.

“O Zot mbroj qytetarët e vendit tim. Skenderaj”, ka shkruar ajo mbi një fotografi të vershimeve në këtë vend, ku qytetare te shumte kane mbetur te bllokuara tash e disa dite si shkak i vershimeve.

Shiko foton:

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *