Cristiano Ronaldo zyrtarizoi transferimin e bujshëm në Arabinë Saudite tek klubi i Al-Nassr, aty ku do të përfitojë shumën rekord të 200 milionë eurove.

Kalimi i yllit portugez në Arabi, duket se tashmë i hap portat edhe të tjerë yjeve europianë në fundin e karrierës që të provojnë kampionatin arab, teksa CR7 theksoi se pas disa vitesh, Al-Nassr por edhe të tjera klube arabe do të jenë nga destinacionet më të preferuara.

Ylli i radhës që klubi i Al-Nassr do të provojë të transferojë është Marco Reus. Sulmuesi gjerman që aktivizohet me Borussia Dortmund është në vitin e fundit të kontratës me verdhezinjtë dhe pas 11-vitesh në Signal Iduna Park mund të joshet nga një aventurë e re.

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *