Horoskopi i kartave tarot të çdo shenje të zodiakut është këtu për të mërkurën, 7 dhjetor 2022. Yjet janë përgjithmonë në favorin tonë sot, ndërsa mësojmë të përdorim pozitivisht talentet dhe aftësitë tona.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karta tarot: Hierofanti

Ju jeni perfekt ashtu siç jeni. Dikush mund të përpiqet t’ju ndryshojë, por ka shumë gjëra që ju keni punuar shumë për t’i kapërcyer. Besoni se personaliteti juaj është thjesht i përshtatshëm për personin që është menduar për ju.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta tarot: Hëna

Ndonjëherë gjërat në jetë nuk janë ashtu siç duken. Zhgënjimet ndodhin, por mos mendoni se jeni në fund të litarit. Jeta juaj mund të marrë një kthesë për mirë.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Karta tarot: Gjykimi

Mendja e një personi mund t’ju mashtrojë ndonjëherë.

Pra, mos i supozoni gjërat vetëm për shkak të asaj që mendoni. Kontrolloni faktet, pastaj merrni një vendim përfundimtar.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Karta tarot: Budallai

Është në rregull për të filluar nga e para. Po, keni pasur disa humbje, por nuk keni pse të pastroni rrëmujën që është në të kaluarën.

Koha ecën përpara dhe nuk pret askënd. Është koha që ju të ecni me kohën.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Karta tarot: Gjashtë Pentakula

Bashkohuni me miqtë tuaj të besuar.

Njerëzit mund të arrijnë shumë më tepër kur punojnë si njësi. Ju mund ta doni pavarësinë tuaj, por bashkimi është shumë më argëtues.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Karta tarot: Kulla

Problemet lindin papritur për të gjithë ne. Dikush mund të jetë i varur nga drama dhe ta shohë jetën tuaj paqësore shqetësuese.

Pra, pa asnjë arsye, ata mund të përpiqen të shtypin butonat tuaj duke nxitur thashetheme. Mos u angazho.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Karta tarot: Faqja e shpatave

Lexoni libra të mirë, kushtojini vëmendje lajmeve dhe shijoni përmbajtje cilësore. Nëse ju pëlqen të mësoni, këtë javë, jini të uritur për të fituar informacione të reja për të zgjeruar njohuritë dhe mendjen tuaj.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karta tarot: Tetë Kupa

A i rezistoni ndryshimit? Sa më shumë që shmangni ndryshimin e stilit të jetës ose rutinës, dashuria juaj për një person të caktuar mund të jetë një arsye e vlefshme për t’i bërë gjërat ndryshe këtë javë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Karta e tarotit: Tre gota

Mblidhni miqtë tuaj më të mirë dhe kaloni një mbrëmje argëtuese sociale. Është gjithmonë bukur të shijoni një darkë të improvizuar me rrethin tuaj të miqësisë.

Gjeni një vend lokal për t’u mbledhur dhe për të biseduar gjatë natës për pije dhe ushqim të mirë.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karta tarot: Dy nga shpatat

Njerëzit me mendje të dyfishtë mund të dallohen lehtësisht sot. Mund të keni të bëni me një shef ose mik që nuk mund të vendosë se çfarë duan. Mos pyetni dhe lërini ta kuptojnë deri më vonë. Mund të kërkohet hapësirë.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Karta tarot: Vdekja

Është koha për të ndërprerë lidhjet, dhe kjo dhemb shumë, por ju e dini se nuk po lironi thjesht një të kaluar, por po largoheni nga një pjesë e vjetër e vetes që e keni tejkaluar. Ju jeni gati të fluturoni si një flutur që më në fund e ka hequr veten nga kakun.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Pesë shpata

Përpjekjet janë emocionalisht të vështira tani. Qëndrimi juaj optimist mund të ndihet paksa i hollë, por gërmohet në zemrën tuaj. Ju do të gjeni gëzimin tuaj brenda atje dhe do të riktheheni në lumturinë tuaj.

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *