Categories
HOME

“Ura e Londrës ra”/ Ndërron jetë Mbretëresha Elizabeth II, çfarë pritet të ndodhi tani në Britani

Mbretëresha Elizabeth II e Britanisë së Madhe ka ndërruar jetë ditën e enjte në 8 shtator 2022, në moshën 96-vjeçare.

Prej dy ditësh gjendja e Mbretëreshës ishte përkeqësuar së tepërmi, ndërsa ajo prej disa ditësh ndodhej në Kështjellën e Balmoral në Skoci.

Por çfarë ndodh në Britani pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth do të ndërrojë jetë?

Sipas një plani të publikuar në vitin 1960-të, dhe që u bë publik në “Politico” por që më pas shkrimi u zhduk menjëherë thuhet se 10 minuta pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth, flamujt do të valëviten në gjysmështizë, faqja e internetit e familjes mbretërore do të zbehet dhe Mbreti tashmë Charles do t’i drejtohet kombit gjatë turneut në MB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.