Categories
HOME

Nana U Martu E Mu Me La Te Gjyshi E Gjyshja, Kur U Rrita Me Shiten Me Pare Dhe U Martova Me…

Nana u martu e mu me la te Gjyshi e Gjyshja, kur u rrita me shiten me pare dhe u martova me…– Pershendetje deshta tju tregoj historin time gjithve juve jam nje vajz 27 vjeqare jam rrit ne nje familje shum te varfer qysh e vogel kam jetu te shpija gjishes shkaku se mami im ka qen e martune niher dhe esht nda nga burri dhe un mbes jetime baben shum pak e mbaj mend edhe nuk e di qysh u sill me nanen tem se un as me mamin tem nuk kam nejt qe me ma tregu historin e babes tem se kur martohet mami per dyten her mue mlen tek gjishja dhe aty rritem isha shum e vogel kur me la mami tek gjishja dhe u martua isha 2 vjeqe u rrita tek dajt i mbusha 7 vjeq gjisha dhe gjishi nuk jetun shum kur i mbusha 10 vjet ata vdiqen iken nga kjo bote dhe mbeta me dajt dhe nuset e dajve kushtet i kemi pas te shtira, te varfer shum dalshum shitshum lemeka per mu ba hidre me hager buk e me hager diqka me mush barkun ishum shum tvarfer dhe kur i mbusha 18 vjeq u detyrova tmartohem me dikon qe se njofsha dajallart mshiten me pare per ni burr 8 vite para meje nuk disha qka me bo jam nje qik shum e urt dhe vendosa te martona kur u martova gjithqka shkoj mir…

Por ai burri alkoholist pike qaq shum sa nuk ja u mer mendja dhe qa osht ma e keqja mrreke mue jetova me ta 8 vite dy fmij i bona me ta por gjdoher mka rre mka than gjdo fjal tkeqe asniher sme ka dasht me zemer dhe nje dit vendosa te ndahem nga ai po skisha ku te shkoja gjdo kush ma msheli deren mbeta rrugve me dy femij hira me ni banes me qira por prap sdi si te jetoj qiraja ishte shum keqe gjdo muj vjen me pagu dit heci pa pun pa asgjo sdi qka me ba dy fmija kerkojn buk me hager skemi as buk mendoj tdal ta lendoj veten nga kjo jet te pshtoj spo muj kshtu me jetu jam lajmru ne shoqata po gjdo kush lip kushte ai grua pa burr qe jam svijn me nimu si njerzi po lipin kushte jam lajmru te shum shoqata qe jan bamirese dhe ata ala as ushqim sna kan pru gjdo her ju shkruj nuk e di pse sme kthejn pergjigjen nuk di qka te baj ket jet as me buk sun po ngina as qiran skam musi me pagu familje skam dy fmij i kam krejt ket ket jet kam nevoj per ushqim ket koh dimri qe ni jav jemi pa buk vetem fmijn ty ushqi ma mir me lendu veten sdi qka tbaj ket jet me skamje ju lutna ndimomni kushdo qe e she ket histori te jetes kush do qe e lexon kemi nevoj per ndim nkto dit ftohta…

Leave a Reply

Your email address will not be published.