Categories
HOME

As mos e mendoni t’i bëni vetullat tatuazh/ Ja si të rrisni qimet e reja të vetullave

Keni vetulla te holla , te pabarabarta dhe doni t’i rrisni? Vetullat arrijne te ndryshojne gjithe paraqitjen e fytyres dhe e percaktojne ate.Menyra me e mire qe vetulla te duket bukur eshte ajo orgjinale. Hiqni dore nga metodat e lazerave apo mbjelljes.

Kini pak durim sepse cdo gje eshte e mundur!

Sot do ju tregojme 5 hapa si te rrisni me shpejte vetullat:

Hapi 1

Ky eshte hapi me i veshire sepse do ju duhet te mos i prekni fare. Fshiheni piskatoren dhe mos i prekni fare me dore vetullat.

Hapi 2

Ne varesi se cfare po ndodh me vetullt tuaja ju mund te prisni nga 6 jave deri ne 6 muaj. Nderkohe qe vetullat rriten, i ndihmoni ato per nje proces me te shpejte duke i zbardhur vetullat me nje furçe te bute ose nje sfungjer exfoliating. Ky proces do te stimuloj folikulat e flokeve qe te rriten me shpejt dhe heqjen e qelizave te vdekura te lekures.Perdorni vetem levizje te buta rrethore dhe perdorni nje serum per rritjen e vetullave.

Hapi 3

Grimi ju vjen ne ndihme per rritjen e pazakonte te vetullave. Ne fillim perdorni nje llak per t’i fiksuar dhe me pas vizatoni me laps hapesirat ku mungojne vetullat per te formuar nje te plote. Perdorni levizje te shkurtra te lehta dhe mund te perdorni gjithashtu fshehesit ose nje pluhur per te mbuluar hapesirat boshe.

Hapi 4

Nese hani shendetshem do te ndihmoni lekuren tuaj te duket me mire. Floket do te shkelqejne dhe vetullat do te rriten me shpejte. Hani fruta dhe perime cdo dite sepse trupi juaj pasqyron ate qe vendosni ne te.

Hapi 5

Hapi me i veshire por me i rendesishem : Prisni pak me shume . Duhen 6 muaj per te bere nje Rolls-Royce dhe 13 ore per te bere nje Toyota. Tani llogariteni vete qe ne fund te vleresoni pritje!

Leave a Reply

Your email address will not be published.