Categories
HOME

Një 48 vjecar i prekur, tregon se si Ylli Merja e ndihmoi ate për tu shëruar, ndërkohë që ai ishte i shtruar në spital

Specialisti i bimëve mjekësore Ylli Merja në një bisedë përmes Skype me News24 dhe emisionin e mëngjesit “Vila 24” tha se COVID-19 ka nevojë për kujdes, dietë ushqimore e masa higjienike str. ikte.

Një person i prekur nga koronavirusi ka dëshmuar si është shëruar plotësisht edhe falë ndihmës e këshillimit me doktor Merjan.

Në një bisedë telefonike në News24, 48-vjeçari që vendosi të mbetej anonim, tha se kishte kaluar ditë të vështira. Ai tregoi se në fillim kishte ndier ethe, dhi. mbje trupi e këputje, më pas është përballur me temperaturë të lartë dhe vështirësi në frymëmarrje.

I shtruar në spital ka dalë pozitiv me COVID-19. Pasi ka ndjekur terapinë mjekësore në spital ai është këshilluar nga doktor Ylli Merja për bimët përkatëse të sugjeruara prej tij dhe tani gëzon shëndet të plotë. Përmes dëshmisë së tij, 48-vjeçari bëri thirrje për ta marrë me seriozitet këtë sëm. undje të rrez. ikshme.

Ai falenderoi edhe stafin mjekësor t për punën dhe sakrificat e tyre. Gjatë transmetimit të emisionit “Vila 24” Merja në bisedë me moderatoren Androniki Kolka sugjeroi çajra me rigon, dafinë për të trajtuar shenjat si edhe çaj me bamje apo gatime të ndryshme me bamje për persona që vuajnë nga diabeti dhe janë kategori e rrez. ikuar.

Ai theksoi se duhen shmangur në maksimum brumërat pasi shtojnë sasinë e sheqerit në gj. ak.

Një vëmendje të veçantë patën edhe fëmijët, për te cilët ka këshilluar çajra të ndryshme, propolis me rigon dhe masazhe të ngrohta. Po ashtu Merja bëri thirrje që masat higjienike të vijojnë edhe pas karantinës

Leave a Reply

Your email address will not be published.