Categories
HOME

Me e gjate dhe me e holle/ Keto jane 6 veshjet qe ju bejne te dukeni 5 cm me te gjata

Te gjitha vajzat duan te duken stil ne veshjen e tyre. Por jo te gjitha tendencat u pershtaten formave trupore apo te gjitha gjatesive.

Sot do ju tregojme disa truke nga stiliste qe te dukeni me te gjata:

1.Zgjidhni ne menyre efiktive xhinset dhe çantat që i përshtaten
gjatësisë së trupit.

2. Printet me vija jo gjithmone ju japin nje pamje elegante,ndaj kujdes!

3.Zgjedhja e duhur e kepuceve dhe aksesoreve do te bejne diferencen.

4. Gjithmone synoni pantallonat e gjera me bel te gjate por duhe te tregoni kujdes pasi pjeset e trupi duhet te jene ne propocion t barabarte. Per nje siluete me elegante nxirrni belin .

5.Nje nga gabimet qe beni kur zgjidhni fundet klasik pas trupit eshte kombinimi me nje kemishe e cila ju mbulon më shumë se gjysmën e trupit. Ne kete menyre do te humsini elegancen qe ky fund mund t’ju dhuroje.

6. Kur vishni kemishat-fustan gjithmone duhet t’i shtoni aksesore sic eshte rripi. Rripi do te ndryshoje look-un tuaj duke ju ber te dukeni me bukur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.