Categories
HOME

Ja se si do te jete kjo vere per vendin tone : Ne muajin Korrik temperaturat do te kalojne 40 grade celsius, ndersa ne Gusht

Sipas meteorologëve, korriku do të hyjë me temperatura të larta që do arrijnë 36-37 gradë celsius.

Korriku pritet të jetë edhe muaji më i nxehtë i verës, ku temperaturat do të kapin vlerat shpeshherë vlerat edhe mbi 40 gradë, vlera te cilat per vendin tone pritet te jene teper te larta.

Përfundimisht, korriku do jetë i nxehtë dhe pa reshje, ndryshe nga muaji Qershor i cili u karakterizua me rreshje te medha shiu.

Ndërkaq, edhe gushti dhe shtatori pritet të jenë me temperatura më të larta se vlerat normale

Leave a Reply

Your email address will not be published.