Categories
HOME

Harrojeni dyllin dhe piskatoren/ Kjo eshte receta BIO qe heq pushin dhe qimet e fytyres pernjehere

Depilimi ne buzen e siperme dhe ne faqe eshte nje m akth i vertete. Por depilimi dhe rruajtja nuk jane zgjidhja me e mire pasi rezultati qe ato ofrojne eshte afatshkurter.

Eleminimi i qimeve ne keto zona nuk mund te jete domosdoshmerisht torturues dhe i dhimbshem pasi mund te gjeni menyren natyrale per te marr efektet me efikase.

Po j’u tregojme disa nga menyrat per te hequr njehere e mire qimet ne fytyre:

Shafran i Indise:

Vetite e fuqishme antiseptike te shafranit te Indise do te parandalojne rritjen e qimeve te fytyres.

Ju duhet vetem te te perzieni ujin dhe shafranin per te bere nje paste dhe te aplikoni pasten ne zonat ku doni te eleminoni qimet e fytyres. Lereni pasten te thahet dhe me nje peshqir te njomur me uje te vaket hiqeni se bashku me qimet.

Patatja dhe thjerrezat:

Perzierja e ketyre dy perberesve eshte nje metode e fuqishme per te hequr qimet.

Merrni nje ene dhe vendosni nje filxhan me thjerreza te verdha dhe lereni te qendroj gjithe naten. Ne mengjes i shtypni per te formuar nje paste. Pastroni tre patate dhe pasi ti keni grire i merrni lengun.

Pasten me thjerreza bashkoheni me lengun e patates dhe i shtoni edhe nje luge gjelle mjalte dhe 4 luge gjelle leng limoni. I perzieni mire dhe paster e perftuar vendoseni ne zonat e prekura per 20 minuta.
Me pas hiqeni kur te thahet me gishta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.