Categories
HOME

Berisha shokon, e thotë me bindje të plotë: Ja sa vite burg e presin Edi Ramën

Ish kryeministri e përsëriti disa herë gjatë intervistës së tij për “Çim Peka LIVE” se, kryeministri Edi Rama duhet larguar me çdo kusht.

Sipas tij, duhet përdorur të gjitha format e mosbindjes civile për të sjellë largimin e tij nga posti i kryeministrit.

Berisha shtoi se, me një drejtësi të pavarur ai rrezikon nga 30 deri në 50 vjet burg.

“Opozita mund të ketë mendim tjetër, por unë mendoj se duhet përdorur çdo formë e mosbindjes civile deri në largimin e Ramës. E di që ka kryer vepra të rënda dhe me një drejtësi të pavarur e di që e presin 30-50 vite burg”, tha ish kryeministri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.