Categories
HOME

Ky është kremi që pregatitet lehtësisht me përbërësit e kuzhinës, kuron nyjet dhe të gjitha llojet e

Nëse vuani nga dhi mbje nyjesh dhe muskujsh përdorni spec të kuq dje gës, dhe është shumë e lehtë për t’u përgatitur! Kjo subs tancë ndihmon trupin të perceptojë dhi mbjen dhe ndihmon më shumë qeliza anti-inflamator për të arritur zonën e prekur.

Përdorimi i përsëritur i specit të kuq dje gës do të nxisë zvogëlimin e intensitetit të dhim bjes, dhe do të jeni në gjendje të bëni lëvizjet e nevojshme që do të shtojnë edhe shërimin e trupit, si shtrirja, ecja, noti, ushtrimet ose terapia fizike.

Përdorni këtë kombinim të fuqishëm dhe përgatisni kremin e kajsisë për dhi mbje muskujsh dhe nyjesh.

Përbërësit:

1 lugë çaji pluhur spec dj egës

1 lugë çaji pluhur xhenxhefil

1 lugë çaji pluhur shafran

¼ filxhan vaj kokosit

¼ filxhan dylli i bletës (i integruar)

10 pika vaj esencial menteje

¼ filxhan gjalpë kakao

kavanoz qelqi

Udhëzime: Në një enë, përzieni vajin e kokosit, gjalpin e kakaos dhe dyllin e bletës, dhe vendoseni në një tigan me pak ujë. Kur përzierja është shkrirë plotësisht, shtoni pluhur speci dj egës, shafran dhe xhenxhefil.

Përzieni për një minutë, pastaj hiqeni nga nxehtësia, shtoni vaj esencial menteje, dhe ruajeni në një kavanoz xhami. Lëreni të ftohet, dhe pastaj mbylleni atë me një kapak.

Mbajeni ne frigorifer deri ne 6-8 jave. Përdoreni atë lirshëm në zonat e dhimbshme dhe lani duart pas aplikimit, pasi janë shumë të fortë për lëkurën dhe shafran mund të lërë njolla të verdha në lëkurë. Këshilla shtesë:

Përveç përdorimit të këtij mjekimi natyral, duhet gjithashtu të pushoni. Pini shumë ujë, duhet të pini ½ e peshës tuaj të trupit në ml të ujit çdo ditë.

Studimet kanë treguar se marrja e përditshme e 1500mg ka psula shafrani ditore siguron të njëjtat efekte në trajtimin e dhi mbjeve për shkak të osteoartritit të gjurit, pa efekte negative

Leave a Reply

Your email address will not be published.