Categories
HOME

U nevojitet vetëm 1 lugë nga kjo përbërje dhe ju do të harroni problemet me stomakun, kollën, artritin dhe

Të gjithë përpiqemi gjithnjë e më shumë të gjejmë një metodë për ta çliruar veten ose parandaluar gripin dhe shpesh përdorim vaksinat.

A ka një mënyrë për të parandaluar dhe trajtuar gripin, pa përdorimin e ila’çeve? Mjalti dhe kanella. Një il’aç i fuqishëm për ftohjet, gripin, artritin dhe më shumë. Ja se si ta përdorim atë.

Mjalti ka qenë gjithmonë i njohur si ushqimi më i shëndetshëm në planet, ndërsa kanella është e njohur për vetitë e saja kuruese.

Përbërja e mjaltit dhe kanellës është e shkëlqyer për shëndetin, pasi ato kanë komponente të fuqishme antiba kteriale të tilla si: Peroksid hidrogjeni, i cili është në gjendje për të elim. inuar kërpudhat dhe bak. teret.

Një përzierje e mjaltit dhe kanellës ofron miliona përfitime. Ajo merret për rreth tre ditë dhe eli minon ftohjen, kollën dhe mbingarkimin e hundës.

Përzierja duhet të pihet dy herë në ditë, mundësisht në mëngjes dhe pasdite, në një gotë me ujë të ngrohtë, është e nevojshme që të shpërndahet mjalti dhe kanella.

Lu. fton gripin dhe e pengon atë, nëse pihet një herë në javë të paktën. Me një filxhan çaj, ulet me rreth 10% të kolesterolit në dy orë, përzierja lu. fton artritin, etj.

Të mos lëmë pa përmendur përfitimet që ajo sjell në sistemin tonë imunitar, lu. fton problemet kro. nike të stomakut është e lidhur me ulcerat, lu. fton shenjat e puçrrave në fytyrë, sidomos në moshë të re, duke vepruar si një krem ​​fytyre dhe lufton inf eksionet e tëmthit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.