Categories
HOME

Shtojeni këtë në shampon tuaj në mënyrë që flokët tuaj të rriten shpejt dhe në të njëjtën kohë të ndaloni rënien e tyre

Pervecse nje ceshtje estetike, krahas faktit qe eshte e bezd isshme humbja e flokeve shoqerohet me st res emocional dhe mendor.

Arsyet e renies se flokeve jane e shumta qe nga ank thi e str esi dhe deri tek shkaqet gjenetike.

Por nje arsye tjeter jane shampot dhe produktet kimike qe gjendjen tek to.
Per te parandaluar renien e flokeve dhe per te nxitur rritjen e tij ajo cka do ju duhet te shtoni ne shampon tuaj jane vaj rozmarine, limon dhe vitamine E.

Vaji i limonit eshte nje antiseptik dhe shkelqen dhe gjalleron flokun.

Vaji i rozmarines stimulon qarkullimin e gja kut ne lekuren e kokes dhe forcon floket dhe rrenjen e tij.

Vitamina E pershpejton rritjen e flokut she parandalon renien e tyre. Kombinimi i ketyre tre perberesve eshte nje arme shume e fuqishme kunder renies se flokut.

Ne shampo shtoni dy kapsula vitamine E, 10 pika vaj rozmarine dhe 10 pika vaj limoni.

Ne menyre qe te formohet nje mase homogjene gjithmone para cdo aplikimi tundeni mire shishen e shampos.

Rezultatet e kesaj perzierje do te shihen qe ne javen e pare

Leave a Reply

Your email address will not be published.