Categories
HOME

7 ushqimet që rrisin ndjeshëm performancën në shtrat

Ushqimi është një ndër faktorët kryesorë për të rritur dëshirën në shtrat dhe kini parasysh që nuk keni nevojë për ndonjë ushqim ekzotik nga vendet e largëta.
Çokollata e zezë – rrit nivelin e serotoninës dhe dopaminës në tru, duke përmirësuar humorin dhe duke ulur nivelin e stresit.

Spinaqi – është i pasur me magnez, i cili zvogëlon inflamacionin në enët e gja kut. Rritja e qarkullimit të gja kut ndikon në performancën e dy partnerëve; gratë do ta kenë më të lehtë për të arritur orgazmën, ndërsa burrat do të kenë ereksione më të natyrshme.

Bananet – janë të pasura me kalium që ndihmon për të luftuar natriumin e tepërt. Ushqimet e kripura zvogëlojnë rrjedhjen e gja kut drejt organeve gjenitale.

Patatet – nxisin qarkullimin e gja kut dhe do t’ju ndihmojnë të dukeni më të nxehtë në shtrat. Gjithashtu ndikojnë për një gjumë më të rehatshëm.

Kafeja – përmban stimulues që shkakton humor tek femrat. Pra, pini një kafe ose kapuçino dhe përgatiteni veten për një natë të gjatë.

Specat djegës – përmbajnë disa substanca që ndikojnë tek humori dhe rritja e qarkullimit të gja kut.

Panxhari – është i pasur në minerale që ndikojnë në prodhimin e hormoneve sek suale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.