Categories
HOME

Largon Fryrjen në 2 Minuta! Hani 1 Lugë Gjelle në Këtë Vakt, Ja Arsyeja si Funksionon

Shumica e trupave tanë kanë sisteme të ndryshme të tretjes së ushqimit dhe ndodh që në disa raste ju pasi keni konsumuar një vakt, të ndiheni të rënduar.

menjëherë juve ju lind në kokën tuaj pyetja: ‘Sa hëngra sot, ahhh do shëndoshëm tani”.

Kjo është më se normale, pasi stomaku juaj nuk arrin dot ta tresë në kohë ushqimin dhe juve ju duket sikur edhe një sanduiç i vetëm do t’ju bëjë të shtoni 10 kile më shumë.

Grumbullimi i mbeturinave në trupin tonë ka efekt jo të mirë për shëndetin pasi me kalimin e kohës bën që të krijohen shqetësime dhe pro bleme.

Studimet e shumta kanë nxjerrë si rezultat se është shumë e këshillueshme që njerëzit ta pastrojnë trupin e tyre për një periudhë 2 herë në vit.

Pastrimi është një veprim me shumë rëndësi, pasi arrin t’i heqë njëherë e mirë të gjitha mbetjet tok sike nga trupi, si edhe përmirëson ndjeshëm sistemin tretës.

Ndaj dhe ne në artikullin e sotëm do t’ju tregojmë një recetë efikase për pastrimin e trupit.

Kjo recetë e ka përgatitjen mjaft të lehtë dhe ajo që është e rëndësishme është fakti se përbërësit janë vetëm 3, ndaj nuk ju duhet shumë sforco.

Përgatitja e recetës së pastrimit të trupit:

Përbërësit që ju nevojiten: 5 gota ujë të nxehtë, 150 gram kumbulla të thata, 150 gram hurma arabie

Ja si ta pregatisni këtë recetë:

Hidhni ujin e nxehtë në një enë dhe shtoni në të kumbullat dhe hurmat e arabisë.

Vendosini në zj arr të ziejnë për 15 minuta dhe më pas hiqini nga zj arri dhe lërini mënjanë të ftohen.

Konsumoni 1 lugë gjelle nga kjo përzierje me stomakun bosh çdo mëngjes.

Kjo përzierje mjaft efikase përmirëson procesin e tretjes, ju ndihmon të përshpejtoni procesin e punës së zorrëve në kuadër të tretjes së ushqimit.

Gjithashtu studiuesit kanë treguar se kjo përbërje është provuar të largojë largon substancat e padëshiruara dhe përmirëson shëndetin tuaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.