Categories
HOME

Edhe mjekët i habiti! “Minus 3 kg pasi piva këto 2 përbërës për 7 ditë”

Me ardhjen e stinës së verës një nga dëshirat më të mëdha të femrave është të kenë një trup të bukur dhe në formë.

Shëndeti ka shumë benefite, por kur trupi juaj është mbipeshë ndodh që tek shumica e njerëzve të shfaqet ndjenja e rèndesës.

Kjo, bëhet një gjë shumë e sikl.etshme në verë pasi ju ndiheni si një “pèrtace” dhe nuk mund të arrini dot të ecni apo të shëtisni sa mikeshat tuaja që për fatin e mirë e kanë trupin në formë.

Por, mbipesha nuk sjell vetëm në rën.desë por edhe në shumë faktorë të tjerë të lidhur me shëndetin.

E thënë kështu, të kesh kile shtesë bën që mëlçia juaj, zèmra dhe shumë org.ane të tjera të fitojnë shtresa dhjami dhe ky fakt ndikon në funksionin jo korrekt të këtyre org.aneve.

Gjithashtu yndyra e kèqe është një nga faktorët kryesorë që trupi juaj nuk po reagon mirë.

Ndaj dhe sot, në këtë artikull do t’i kushtojmë të gjithë vëmendjen shën.detit dhe trupit të femrës, duke ju treguar një lëng që është provuar efikas për të hu.mbur në peshë.

Shumica e femrave që e kanë përgatitur dhe e kanë provuar, kanë treguar eksperiencën e tyre e cila në çdo rast ka qenë e ndryshme.

I vetmi fakt i përbashkët ka qenë se të gjitha ato që kanë treguar për këtë pije, kanë thënë se për afro 7 ditë, kanë arritur të shohin ndryshime në trupin e tyre, madje kur janë peshuar, kanë parë se kanë rënë minus 3 kilogramë.

Dhe në këtë pikë duam të përmendim edhe një tjetër fakt shumë interesant se kjo pije e bën efektin e saj ndërkohë që ju jeni duke fjetur.

Përgatitja e kësaj recete efikase për të hèqur mbipeshën.

Përbërësit e recetës:

Dy lugë gjelle me mjaltë

Një lugë gjellë kanellë

Ujë i pijshëm 250 ml

Lëng limoni i shtry.dhur, 1 lugë gjelle

Përgatitja e kësaj pije:

Zi.ejeni ujin dhe më pas shtoni kanellën, mjaltin dhe limonin. Lëreni të ftohet dhe pija juaj është gati.

Përdorimi i pijes:

Pini gjysmën e pijes në darkë përpara se të flini dhe gjysmën tjetër në mëngjes e.sëll.

Do të jeni të mahnitur nga rezultatet në vetëm 7 ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.