Categories
HOME

Aktorja ‘bòmbë’: Ja gjërat që femrat duhet të bëjnë për të “ndezur” çdo mashkull

Përveçse këshillave psikologjike dhe sugjerimeve në lidhje me rritjen e fëmijëve, aktorja e fashme e Hollivudit, Anxhelin Zholi, jep edhe këshilla të vlefshme se si një grua duhet të “ndezë” mashkullin e saj.

A jeni gati për të zbuluar 8 metoda për t’u bërë një tùndùese e përsosur?

Përgatituni për situata të papritura

Meshkujt janë njerëz që arsyetojnë shumë me sy. Ata duan ta shohin partneren e tyre sa më natyrale, por sytë e tyre shkëlqejnë kur femrat veshin të brendshme sensuale.

Nëse duam ta “çmèndím” mashkullin dhe të shtojmë pak ‘piper’ në një mbrëmje që përndryshe do të ishte monotone, vishuni me rroba intime sa më pròvòkùese.

Parfum i parezistueshëm

Anxhelin Zholi

Jo vetëm pamja, por edhe ndjenja e erës kërkon pjesën e saj. Është shumë me ndikim, veçanërisht tek meshkujt. Një aromë intensive dhe sensuale mund të ndezë fùqíshëm flákín e pásíonit.

Kontakti vizual

Duke parë në sytë e tij, me një vështrim joshës dhe femëror është ajo që duhet për ta pùshtùar çdo ditë një mashkull. Jo më kot të shohësh një person në sy të jep një shkëndijë brenda shpirtit, ndaj dhe kontakti vizual me partnerin që ju dashuroni nuk duhet të mungojë asnjë çast.

Të bëni sport bashkë

A e dini se praktikisht të gjithë meshkujt duan të luajnë sport dhe të djersisin me partnerin e tyre? Vetëm se femrat shpesh e nënvlerësojnë këtë! Të luash sport bashkë, jo vetëm që ju mundëson të mbani të dy trupat në formë, por edhe do të keni çfarë të kujtoni, duke krijuar sa më shumë memorie bashkë.

Të gjitha këto detaje e forcojnë më shumë lidhjen tuaj dhe i japin më shumë rëndësi qëllimit të lidhjes tuaj.

Një dush së bashku

Edhe një dush së bashku mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të ndezur pasionin. Ndoshta pasi bënin sporte dhe djersisni së bashku! Nuk po them që të bëni dashuri në dush, por kur flitet për një dush së bashku ju mundëson të rrisni më shumë kujdesin për njëri tjetrin.

Një fotografi vlen një mijë fjalë

Për sa kohë që është një foto që mund të sjellë pak ‘piper’ në ditën e tij. Është shumë e rëndësishme që në çdo vend që jeni bashkë dhe në çdo çast të veçantë që doni të ndani, ju duhet të keni një kujtim fotografik.

Kur të jeni të moshuar dhe të hapni atë album plot me memorie, do të kujtoheni dhe do të qeshni se sa i bukur ka qenë rrugëtimi i dashurisë tuaj.

Merrni frerët

Meshkujt pëlqejnë kur ajo merr frenat e marrëdhënies! Ju nuk duhet të jeni dòmínùese, por ju duhet të tregoheni një femër lider. Mos u ktheni në një sklláve për të apo në një kukull që ai të luajë. Jo…

Ju duhet të jeni një “mbretëreshë” e vërtetë, sepse një lidhje që gjat përjetë e drejton vetëm madhështia dhe mendja e ndritur e një “mbretëreshe” të vërtetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.