Categories
HOME

Dy kokrra limoni dhe 500gr mjalte i fusni ne nje kavanoz, me pas i lini me nje cep per 1-2 muaj, kjo perberje do t’iu bej juve qe te liroheni nga

Kjo recetë që po ju rekomandojmë sot do t’ju ndihmojë të shmangni të gjithë llojet e ila. çeve, pasi është jashtëzakonisht shumë e fuqishme. Forcon sistemin tuaj imunitar dhe ju ndihmon të lu. ftoni gripërat e zakonshëm. Mënyra e përgatitjes është shumë e thjeshtë:

Përbërësit:

1 rrënjë xhenxhefili mesatar,

2 limona,

500 gr mjaltë.

Përgatitja

Lajini limonët dhe copëtojini. Më pas qëroni xhenxhefilin dhe prijeni në feta. Vendosini limonët dhe xhenxhefilin në një kavanoz xhami 1 l dhe shtoni dhe mjaltin, por lini pak hapësirë në majë.

Mbylleni mirë kavanozin dhe lëreni mënjanë për një ditë, në mënyrë që përbërësit të lëshojnë lëngun e tyre. Mund t’a mbani kavanozin në frigorifer 1-2 muaj dhe do të shihni që do të bëhet si masë xhelatinoze.

Përdorimi:

Për të rritur rekomandohet 2 lugë gjelle në ditë dhe 1-2 lugë çaji në ditë për fëmijët. Përdoreni këtë përgatitje fantastike për të forcuar shëndetin dhe shmangur çdo lloj sëm. undjeje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.